Kanapa skórzana

Meble tapicerowane skórą czy tkaniną – które wybrać do salonu?

Aranżując salon, warto przemyśleć podstawową kwestię: jaki materiał do obicia mebli wybrać? Skóra meblowa jest surowcem trwałym, eleganckim i ponadczasowym. Istnieje jednak jeszcze jedna, ciekawa opcja: tkanina meblowa. Którą z tych dwóch propozycji wybrać do swojego salonu? Czym kierować się dokonując wyboru?

Skóra meblowa – klasyka i elegancja

Skóra meblowa może występować w dwóch wersjach: naturalnej i ekologicznej. Skóra naturalna jest materiałem niezwykle szlachetnym, trwałym i mocnym. Łatwo rozpoznać ją po dotyku i zapachu. Skóra ekologiczna to doskonała opcja dla wszystkich, którym bliskie są tematy związane z ochroną środowiska. Będzie to dobry wybór dla osób, które na przykład preferują wegetariański styl życia lub zainteresowane są nieco tańszą opcją tapicerowania mebli w porównaniu do skóry naturalnej. Jej jakość nie odbiega jednak w znaczący sposób od skóry naturalnej, a dodatkowo nieco łatwiej o nią zadbać. 

Bez względu na wybór, zarówno skóra naturalna jak i ekologiczna prezentuje się niezwykle elegancko i nowocześnie. Podnosi prestiż miejsca, w którym występuje i dodaje mu niepowtarzalnego charakteru. Idealnie sprawdzi się w miejscach urządzonych w stylu glamour, jak również w mieszkaniach bogato zdobionych i klasycznych. Taka przestrzeń nabiera luksusowego stylu. Skóra meblowa sprawia, że meble nabierają ekskluzywnego wyglądu.

Skórę meblową można impregnować i pielęgnować woskiem pszczelim oraz specjalistycznymi kremami stearynowymi co najmniej raz w roku. Mebel obity tym materiałem warto wypolerować kilka godzin po takim zabiegu ściereczką z mikrofibry. 

Meble tapicerowane tkaniną – bogactwo wzorów, kolorów i tekstur

Z drugiej strony do salonu można wybrać meble tapicerowane tkaniną. Tkanina oferuje bogactwo kolorów, wzorów, oraz tekstur. Często jest tańsza od skóry (chociaż oczywiście, wszystko zależy od użytego materiału i zdobień). Będzie sprawdzać się we wszystkich pomieszczeniach urządzonych w nieco luźniejszym stylu: boho, scandi, rustykalnym. 

Meble obite tkaniną wprowadzają do salonu lekkość. Za ich pomocą w prosty sposób stworzyć można swojskie i przytulne miejsce. Tkanina może być korzystnym wyborem, kiedy w domu znajdują się małe dzieci lub młode zwierzęta. Tkaninę na meblach należy regularnie odkurzać, aby pozbyć się kurzu, mikrodrobin i okruchów. 

Z tkaniny nieco trudniej jest zetrzeć plamy w porównaniu do skóry meblowej. Nie jest to jednak niemożliwe – przy użyciu odpowiednich środków można to zrobić.

Skóra meblowa czy tkanina? Podsumowanie

Wybór mebli tapicerowanych skórą lub tkaniną przede wszystkim zależy od gustu i estetyki Klienta. Kolejne parametry, które należy rozpatrzyć to cena, styl miejsca, do którego meble są przeznaczone oraz obecność małych dzieci i zwierząt.

Obicie mebli skórą, zwłaszcza naturalną, jest droższe – takie tapicerowanie posłuży jednak przez wiele lat. Meble takie są ekskluzywne i luksusowe. Tkanina natomiast jest przeważnie tańsza i sprawdzi się w miejscach urządzonych w luźniejszym, lżejszym stylu, a także w domach, w których są małe dzieci. 

Posts created 68

Dodaj komentarz

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top