palarnia kawy bydgoszcz

Jak stworzyć domową kawiarenkę?

Są takie smaki, które w mig przenoszą nas do strefy komfortu. Jednym z nich jest na pewno aromat ulubionej kawy. Kawa z palarni serwowana w najmodniejszych kawiarniach przyciąga nas bogatym bukietem smaku i energetyzującym działaniem. Czy jednak konieczne jest wyjście z domu, aby napić się idealnej macchciato? Poznaj kilka sposobów, które pomogą zmienić Twoje mieszkanie w domową kawiarenkę, która zawsze będzie otwarta.

Ekspres czy kawiarka

Rozpoczynając swoją przygodę z parzeniem kawy, warto się zastanowić, w jaki sposób będziesz ją przyrządzać. Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś się na ekspres do kawy lub aeropress, mamy dla Ciebie listę zalet i słabych punktów najpopularniejszych metod parzenia kawy.

Ekspres automatyczny

To zdecydowanie najwygodniejsza opcja przyrządzania małej czarnej. Współczesne ekspresy można nastawiać na godzinę, dzięki czemu wystarczy wieczorem podstawić filiżankę, by po przebudzeniu cieszyć się gotową porcją kawy. Dla fanów latte zaletą jest także spieniacz do mleka, który znajduje się w wyposażeniu maszyny. Intuicyjna obsługa nie wystraszy nawet największego technologicznego laika. Większość modeli posiada automatyczny młynek, do którego wystarczy wsypać ulubioną kawę z lokalnej palarni. Jednak takie rozwiązanie ma również swoje słabe punkty. Urządzania są drogie i mogą kosztować nawet do 5000 zł. W mniejszych kuchniach trzeba zaplanować ich rozmieszczenie, gdyż zajmują sporo miejsca. Wymagają także systematycznej konserwacji i czyszczenia za pomocą profesjonalnych preparatów.

Włoska kawiarka

Przed zakupem kawiarki zastanów się, kto jeszcze będzie gościł w Twojej domowej kawiarence. To bardzo ważne, kawa zaparzona w tradycyjnej kafetierze musi być od razu podana, aby jej smak się nie zepsuł. Uzyskasz w niej intensywne i mocne espresso w kilka minut. Uroku dodaje elegancki wygląd, pijąc kawę z lokalnej palarni zaparzoną we włoskiej kawiarce, poczujesz się jak w klimatycznej knajpce, w Rzymie. Oprócz niezwykłego designu ogromną zaletą tego rozwiązania jest niewielki rozmiar urządzenia. Spokojnie zmieścisz ją w kuchennej szafce lub wyeksponujesz na blacie. Jest znacznie tańsza niż ekspres do kawy, a do tego nie potrzebujesz specjalnych preparatów do czyszczenia jej. Kawiarka wymaga jednak Twojego udziału i zakupu młynka, aby zmielić kawę.

Aeropress

Poszukiwaczom alternatywnych metod parzenia kawy spodoba się aeropress. Sposób działania odrobinę przypomina ekspres, z tą różnicą jednak, że musimy dołączyć pracę naszych rąk. Urządzenie wygląda jak duża strzykawka, zajmuje niewiele miejsca i możesz zabrać je nawet w podróż. Należy jednak pamiętać, że ilość kawy, jaką uzyskamy z aeropressu to maksymalnie 200 ml. 

Palarnia kawy Bydgoszcz

Gdy już zaopatrzyłeś się w urządzenie do parzenia kawy, czas na fundamentalny składnik. Jest nią kawa z lokalnej palarni. Oczywiście popularne marki dostępne w sklepach są smaczne, ale jeśli Ci zależy na prawdziwym rozkoszowaniu dekadenckim aromatem, to Twoim celem jest palarnia kawy. Bydgoszcz może zaskoczyć Cię miejscem z najlepszymi mieszankami ziaren.

Posts created 72

Dodaj komentarz

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top