Inspiracje na urządzenie tarasu na lato

Jeśli tutaj trafiłeś, z pewnością zastanawiasz się nad reorganizacją swojego tarasu. Aranżacja tego miejsca w każdym domu wymaga chwili uwagi, aby zmiany przyniosły zamierzony rezultat. Urządzanie tarasu wbrew pozorom nie zamyka się wyłącznie na wyborze pasujących mebli, ale zawiera o wiele więcej elementów, na które musisz zwrócić uwagę, aby taras urządzony na lato był miejscem relaksu dla Ciebie i dla domowników. Zależnie od tego, jak dużą powierzchnią tarasu dysponujesz – proces aranżacji będzie się różnił.

Wybór mebli tarasowych na lato 

Ironia, że praktycznie każdą aranżację zaczynamy od wyboru odpowiednich mebli tarasowych. Jest w tym jednak pewna zależność – pierwsze, o czym myślimy to o skorzystaniu z wakacyjnej pogody, właśnie w tarasowej przestrzeni. Lato w pełni, zatem pomysł na relaks w wygodnym fotelu na tarasie pewnie już nie raz pojawił Ci się w głowie. Wypadałoby zatem wybrać nie tylko wygodne meble, ale także takie, które będą przedłużeniem aranżacji wewnątrz domu. Wybór zupełnie inna stylistyka mebli na taras nie będzie udaną aranżacją. Nie musisz ściśle trzymać się stylu, w którym urządziłeś resztę metrażu wewnątrz. Wystarczy, że kierujesz się kolorystyką lub rodzajem materiałów, nawiązujących do aranżacji wnętrza, które łączy się z Twoim tarasem.

Dekoracje na taras – lato na miękkich poduszkach 

Wakacje muszą być komfortowe! Taras to przestrzeń, w której chyba najchętniej spędzamy letnie chwile, dlatego koniecznie zadbaj o wygodę mebli na tarasie. Co zwiększy komfort mebli, które umieszczasz na tarasie? Poduszki na meble ogrodowe! Jeśli wybrałeś na swój taras meble ogrodowe z palet – poduszki tarasowe będą koniecznością. Nieregularne wykończenie drewna może uszkodzić odzież, ale jest także niewygodne podczas siedzenia. W przypadku mebli ogrodowych z plastiku, poduszki tarasowe nie są koniecznością, jednak zdecydowanie podnoszą walory estetyczne przestrzeni ogrodowej. Wybierz dowolny kolor lub wzór poduszek na taras i rozpocznij wakacyjny relaks w swoim ogrodzie.

Oświetlenie tarasu – inspiracje na lato

Jesteśmy pewni, że nie raz widziałeś inspiracje aranżacji tarasu na lato, które skradły Twoje serce. Przyznaj, ile razy odbyło się to za sprawą klimatycznego oświetlenia? Zwykle to właśnie oświetlenie ogrodu lub tarasu potrafi odwrócić aranżacje do góry nogami. Łańcuchy świetlne na tarasie czy nawet drobne lampki oplecione wokół balkonu robią wrażenie. Odpowiednia barwa światła, którą możesz dopasować do własnych preferencji i kolorystyki reszty dekoracji, pomoże Ci zbudować nastrój podczas letnich wieczorów na tarasie. Dość popularnym rozwiązaniem oświetleniowym na taras jest zastosowanie zwisów z dekoracyjną żarówką. Pamiętaj, aby przy wyborze oświetlenia sprawdzić, czy wybrane lampy sprawdzają się na zewnątrz.

Moskitiery, lampiony i rośliny przeciwko komarom

Grillowanie, spędzanie czasu lub czytanie książki na tarasie bywa uciążliwe, choć na pierwszy rzut oka kojarzy się wyłącznie z przyjemnością. Owady, z komarami na czele potrafią skutecznie zniechęcić domowników do chwili wytchnienia spędzanej na tarasie. Na szczęście istnieje kilka estetycznych sposobów na to, aby urządzić ogród nieprzyjazny komarom.

Co wybrać na taras przeciwko komarom?

Do wyboru są lampiony przeciwko komarom, które nie tylko będą skutecznie je odstraszały, ale także będą dopełniały aranżacje tarasu na lato. Podobną funkcję pełnią niektóre gatunki roślin, na przykład: komarzyca, kocimiętka, pelargonia, bodziszek korzenisty, ale także lawenda, która poprawi wygląd niejednego tarasu. Moskitiera na taras to także rozwiązanie, które warto zastosować w walce z komarami na tarasie. Niestety, ogranicza ona przestrzeń tarasu i aby była skuteczna, powinna zostać profesjonalnie zainstalowana.

Posts created 68

Dodaj komentarz

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top