Fartuch i rękawice kuchenne - nieodłączny element wyposażenia każdej kuchni

Rękawice i fartuchy kuchenne – nieodłączny element wyposażenia każdej kuchni

Występują w różnych wzorach, kolorach i rozmiarach. Mogą być ozdobą wnętrza i służyć podczas przygotowania posiłków. Fartuchy kuchenne i rękawice kuchenne są niezauważalnym elementem wyposażenia kuchni. Kiedy jednak ich zabraknie, kucharz z pewnością to odczuje. Dlaczego warto mieć je w swoim domu? Jakie role pełnią fartuchy i rękawice kuchenne poza ochroną dłoni i ubrań kucharza?

Praktyczna odzież dla profesjonalisty i amatora

O przydatności rękawic kuchennych nie trzeba nikogo przekonywać. Nałożone na ręce chronią je przed wysoką temperaturą naczyń, garnków, czy blach z ciastem. Rozmaite rękawice kuchenne znajdują swoje zastosowanie w rękach cukierników, piekarzy i kucharzy. Także w domowym zaciszu nie może ich zabraknąć. Zwłaszcza że powieszone na niewielkich haczykach stanowią oryginalną dekorację wnętrza.

Rzadziej spotykanym wyposażeniem domowej kuchni są fartuchy. Doceniane przez profesjonalnych kucharzy, przez amatorów wciąż traktowane są po macoszemu. Tymczasem ich użycie zapobiec może zabrudzeniu i zachlapaniu odzieży, a nawet jej trwałemu uszkodzeniu. W fartuch można wytrzeć dłonie, a we wszytą w niego kieszeń schować kartkę z przepisem lub łyżkę do mieszania.

Dlaczego rękawice i fartuchy warto mieć w swojej kuchni?

Rękawice i fartuchy kuchenne warto mieć w swojej kuchni ze względów praktycznych. Akcesoria te stanowią przede wszystkich ochronę wrażliwej skóry przed działaniem wysokich temperatur towarzyszących gotowaniu. Rękawice mogą posłużyć ponadto jako tymczasowa podstawka pod gorące naczynie, zabezpieczając blat kuchenny przed odparzeniem. Fartuch przyda się z kolei do wycierania rozmaitych powierzchni, gdy pod ręką brakuje suchej ścierki. Oba te akcesoria są równie przydatne, co estetyczne. Ich wygląd sprawia, że wnętrze kuchni staje się przytulniejsze i zachęca do przebywania w nim.

Akcesoria wręczane jako prezent

Rola rękawic i fartuchów nie kończy się jednak na ochronie ciała i ozdobie wnętrz. Elementy te są często przedmiotem wręczanym innym w ramach podarunku. Sporym atutem fartuchów i rękawic jest ich duży wybór. Oprócz odmiennych grubości i rozmiarów dobrać je można według pożądanego wzoru. Wręczane drugiej osobie rękawice kuchenne mogą mieć motyw świąteczny, wiosenny lub prezentujący apetyczne danie. W przypadku fartuszków mowa o modelach w jednolitym kolorze, kobiecym wzorze albo indywidualnym projekcie. Fartuch może być ozdobiony zdjęciem bliskiego, wybraną grafiką lub tekstem.

Posts created 68

Dodaj komentarz

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top