Beton architektoniczny na ścianie

Beton architektoniczny na ścianę – nowy trend wnętrzarski

Beton architektoniczny to nowy trend, który szturmem wdarł się do świata designu i może być wykorzystywany na różne sposoby. Dobrym pomysłem jest położenie na ścianach płyty z betonu architektonicznego, które idealnie wpasują się do mieszkań w stylu industrialnym, choć nie tylko. Inne efektowne rozwiązanie to tynk betonowy dekoracyjny, który możemy zastosować w wielu miejscach. Jeżeli właśnie urządzacie swoje wnętrze i chcecie, aby było zgodne z najnowszymi trendami lub planujecie remont i odświeżenie swojego mieszkania, z pewnością warto rozważyć zastosowanie betonu architektonicznego! 

Płyty imitujące beton architektoniczny

Płyty imitujące beton architektoniczny doskonale sprawdzą się do położenia na ścianach. Dobrym pomysłem jest wyróżnienie w ten sposób jednej ściany w danym pomieszczeniu, dzięki czemu zyska ono nowoczesny wygląd, a jednocześnie nie będzie przytłaczało wnętrza. Popularnym rozwiązaniem jest ułożenie płyt imitujących beton architektoniczny na ścianie w salonie, na której znajduje się telewizor. Odcienie betonu architektonicznego bardzo dobrze komponują się z czernią sprzętów RTV. 

Jak kłaść płyty z betonu architektonicznego?

Montaż płyt z betonu architektonicznego do ściany odbywa się za pomocą specjalnego kleju cementowego, najlepiej polecanego przez producenta danego produktu. Klej należy kłaść dwuetapowo, aby płyty dobrze się trzymały. Nie zapominajmy też o tym, aby montować płyty na czystą, równą i przede wszystkim suchą powierzchnię. 

nowoczesne wnetrze

Beton architektoniczny na ścianę

Pokrycie ścian betonem architektonicznym to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Świetnie prezentuje się w salonie, nadając mu industrialnego charakteru, ale równie dobrze wygląda w sypialni, kuchni, a nawet w łazience. Dzięki temu, że jest to materiał odporny na wilgoć, można wyłożyć nim ściany pod prysznicem lub nad wanną. Poza tym beton architektoniczny na ścianie może być w dowolnym kolorze, dzięki czemu dopasuje się do każdego wnętrza.

Sposób kładzenia betonu architektonicznego

W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, tak należy położyć beton architektoniczny. Jeżeli chcemy nadać wnętrzu industrialny charakter, warto mocnej zatrzeć beton, dzięki czemu nie będzie miał gładkiej struktury. Natomiast jeśli wolimy, aby beton był bardziej jednolity – wówczas musimy położyć go bez nadmiernego zacierania. 

Betonowy tynk dekoracyjny do wyłożenia ścian

Dekoracyjny tynk betonowy to gotowa masa, którą możemy położyć bezpośrednio na ściany. Daje efekt imitacji betonu i stanowi wspaniałe uzupełnienie nowoczesnych, industrialnych wnętrz. Kładzenie takiego tynku strukturalnego nie jest trudne, dzięki czemu możemy położyć go samodzielnie. Występuje w wielu odcieniach, więc z pewnością wpasuje się w najróżniejsze wnętrza. Betonowy tynk dekoracyjny to alternatywa dla płyt betonowych, jednak oba rozwiązania mają wiele zalet. i są bardzo funkcjonalne. Z pewnością warto rozważyć taki sposób urozmaicenia naszego wnętrza i nadania mu industrialnego charakteru. Ściany imitujące beton to trend, który pozostanie modny przez długie lata i z pewnością nie znudzi się jego użytkownikom. 

Posts created 68

Dodaj komentarz

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top