Drabina aluminiowa z preparatami do ścian

Czy składana drabina aluminiowa sprawdzi się w gospodarstwie domowym? Jaką drabinę wybrać do okazjonalnego użytku w domu lub mieszkaniu?

Drabiny składane są dość często spotykane w gospodarstwach domowych. Czy to dobry wybór?

Drabina wydaje się być obowiązkowym wyposażeniem każdego domu lub mieszania. To dzięki niej zdołamy wykonać większość drobnych prac na wysokości, jak wymiana żarówki. Użycie drabiny pozwoli również na bezproblemowe zagospodarowanie nawet wysoko znajdujących się półek w szafach.

Sporym ograniczeniem, szczególnie w przypadku mniejszych mieszkań, jest znalezienie odpowiedniej ilości miejsca do przechowywania drabiny. Jest to jeden z głównych powodów rezygnacji z chęci zakupu takiego przedmiotu. Wiele osób, zamiast używać drabiny w celu sięgnięcia na większą wysokość, staje na krześle lub stole. Warto zaznaczyć, że te meble nie są przystosowane do większych obciążeń – mogą ulec zniszczeniu, a nawet doprowadzić do poważnego wypadku.

Aby ułatwić przechowywanie, drabina do domu powinna być składana lub bardzo niewielkich rozmiarów. Niektóre modele mają tylko kilka schodków, co w zupełności wystarczy, jeżeli wysokość pomieszczeń nie jest bardzo duża.

Lekka drabina aluminiowa – będziesz jej używać

Podczas decyzji o wyborze konkretnego modelu drabiny warto sprawdzić jej poręczność i wagę. Z pewnością użytkowanie tego sprzętu będzie znacznie łatwiejsze, jeśli drabina będzie lekka, na przykład zbudowana z wykorzystaniem aluminium. Poręczność drabiny i jej małe rozmiary po złożeniu pozwolą na bezproblemowe postawienie jej w wielu miejscach i przenoszenie pomiędzy pomieszczeniami.

Drabiny aluminiowe charakteryzuje dość duża wytrzymałość. Po rozłożeniu drabiny składane są także stabilne. Nie ma więc problemu z dłuższym przebywaniem nawet na szczycie takiej drabiny – na przykład podczas malowania.

Nowoczesna drabina aluminiowa składana jest przeważnie zmontowana z dwóch elementów. Dzięki temu można jej używać na dwa różne sposoby – opierając o ścianę lub inną pionową powierzchnię, lub rozkładając na boki jej nogi. Drabiny składane posiadają dodatkowe zabezpieczenia, dzięki którym można ją ustabilizować – zablokować w rozłożonej lub złożonej pozycji. 

Do jakich domowych prac przyda się składana drabina?

Składana drabina umożliwi wykonanie wszystkich prac na wysokości wewnątrz mieszkania. To także dodatkowe ułatwienie przy wykonywaniu prac poza domem, choćby w ogrodzie. Zastosowanie domowej drabiny pozwoli na komfortowy i bezpieczny dostęp do wyżej położonych przedmiotów, szybką wymianę żarówki, malowanie sufitów i ścian, czy pielęgnację roślin na ogrodzie. 

Nawet jeżeli domownicy nie planują samodzielnego wykonywania prac na wysokości z wykorzystaniem drabiny, jej posiadanie będzie znacznym ułatwieniem dla fachowców wykonujących takie prace.

Decydując się na zakup nowego mieszkania, które planujemy remontować lub wykańczać warto od razu zaopatrzyć się w porządną drabinę. Ta posłuży nie tylko podczas remontu mieszkania, ale także przez wiele kolejnych lat.

Posts created 65

Dodaj komentarz

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top