nieruchomosć

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając biuro nieruchomości w Bydgoszczy?

Nie mając doświadczenia w sprzedaży mieszkań, domów, czy lokali usługowych, a także mając mieszkania na wynajem, warto zwrócić się o pomoc do profesjonalisty. Pośrednik nieruchomości pomoże z biurokracją oraz zajmie się wypromowaniem mieszkania na rynku sprzedaży. Warto znaleźć dobre biuro nieruchomości. W dużych miastach, takich jak Bydgoszcz jest duży wybór biur. Odpowiedni specjalista będzie potrafił przedstawić wszystkie zalety lokalu, a także ciekawie je zaprezentować. Będzie on również pośredniczył w kontakcie z kupującym. Tak więc czym powinno się przede wszystkim kierować, wybierając specjalistę?

Gdzie najlepiej szukać biura nieruchomości?

Warto w pierwszej kolejności popytać swoich krewnych oraz znajomych, czy mają do polecenia konkretne biuro nieruchomości w Bydgoszczy, z którego sami korzystali, albo ktoś im polecił. W ten sposób można zdobyć informację, o konkretnym pośredniku. Powinno się również skorzystać z wyszukiwarek internetowych, poszukać opinii na forach w Internecie o najbardziej polecanych biurach. Trzecią możliwością jest odwiedzanie stron internetowych firm pojawiających się wysoko w wyszukiwaniach, takich, które mają wiele odwiedzających. Jest to możliwość na zapoznanie się z ofertą danej firmy. Ostatnią możliwością jest poszukanie opinii na grupach tematycznych, które znajdują się na portalach społecznościowych. Znajdują się tam użytkownicy, którzy często mają rozeznanie w temacie.

Czym się kierować wybierając biuro pośrednictwa nieruchomości?

Powinno się dobrze przemyśleć wybór biura nieruchomości. Wybierając biuro, warto zwrócić uwagę na:

  • Lokalizację – warto przed podpisaniem umowy wybrać się do siedziby firmy, pozwala to sprawdzić jakość obsługi oraz organizację pracy w biurze;
  • Stronę internetową oraz media społecznościowe, w których pośrednicy często opisują swoje sukcesy;
  • Umowę – musi być ona zawarta w formie pisemnej oraz zawierać informacje takie jak: wynagrodzenie, zasięg pracy oraz dokładny adres lokalu i dane, oraz podpisy;
  • Świadczenia – certyfikat pośrednika;
  • Ubezpieczenie – ważne jest przedstawienie polisy od odpowiedzialności cywilnej.

Powinno się także sprawdzić renomę danego biura nieruchomości w internecie, poczytać opinie klientów.

Czego unikać wybierając swojego pośrednika nieruchomości?

Należy być bardzo ostrożnym, szukając swojego pośrednika. Istnieje możliwość trafienia na oszusta. Charakteryzują się oni bardzo atrakcyjnymi ofertami w przystępnych, a wręcz niskich cenach. Jeżeli dodatkowo taka osoba prosi o logowanie się na stronach internetowych, albo o wpłacanie pieniędzy przez internet, to na pewno nie jest prawdziwy agent nieruchomości. Aby uniknąć nieprzyjemności, lepiej sprawdzić na początku, czy dana firma jest godna zaufania. Można w tym celu wykorzystać Centralny Rejestr Pośredników w Obrocie Nieruchomościami Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Bez komplikacji można tam znaleźć wybranego agenta nieruchomości i sprawdzić, czy posiada licencję. Aby następnie ze spokojną głową powierzyć mu sprzedaż lub wynajem mieszkania.

Posts created 19

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top