nieruchomosć

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając biuro nieruchomości w Bydgoszczy?

Nie mając doświadczenia w sprzedaży mieszkań, domów, czy lokali usługowych, a także mając mieszkania na wynajem, warto zwrócić się o pomoc do profesjonalisty. Pośrednik nieruchomości pomoże z biurokracją oraz zajmie się wypromowaniem mieszkania na rynku sprzedaży. Warto znaleźć dobre biuro nieruchomości. W dużych miastach, takich jak Bydgoszcz jest duży wybór biur. Odpowiedni specjalista będzie potrafił przedstawić wszystkie zalety lokalu, a także ciekawie je zaprezentować. Będzie on również pośredniczył w kontakcie z kupującym. Tak więc czym powinno się przede wszystkim kierować, wybierając specjalistę?

Gdzie najlepiej szukać biura nieruchomości?

Warto w pierwszej kolejności popytać swoich krewnych oraz znajomych, czy mają do polecenia konkretne biuro nieruchomości w Bydgoszczy, z którego sami korzystali, albo ktoś im polecił. W ten sposób można zdobyć informację, o konkretnym pośredniku. Powinno się również skorzystać z wyszukiwarek internetowych, poszukać opinii na forach w Internecie o najbardziej polecanych biurach. Trzecią możliwością jest odwiedzanie stron internetowych firm pojawiających się wysoko w wyszukiwaniach, takich, które mają wiele odwiedzających. Jest to możliwość na zapoznanie się z ofertą danej firmy. Ostatnią możliwością jest poszukanie opinii na grupach tematycznych, które znajdują się na portalach społecznościowych. Znajdują się tam użytkownicy, którzy często mają rozeznanie w temacie.

Czym się kierować wybierając biuro pośrednictwa nieruchomości?

Powinno się dobrze przemyśleć wybór biura nieruchomości. Wybierając biuro, warto zwrócić uwagę na:

  • Lokalizację – warto przed podpisaniem umowy wybrać się do siedziby firmy, pozwala to sprawdzić jakość obsługi oraz organizację pracy w biurze;
  • Stronę internetową oraz media społecznościowe, w których pośrednicy często opisują swoje sukcesy;
  • Umowę – musi być ona zawarta w formie pisemnej oraz zawierać informacje takie jak: wynagrodzenie, zasięg pracy oraz dokładny adres lokalu i dane, oraz podpisy;
  • Świadczenia – certyfikat pośrednika;
  • Ubezpieczenie – ważne jest przedstawienie polisy od odpowiedzialności cywilnej.

Powinno się także sprawdzić renomę danego biura nieruchomości w internecie, poczytać opinie klientów.

Czego unikać wybierając swojego pośrednika nieruchomości?

Należy być bardzo ostrożnym, szukając swojego pośrednika. Istnieje możliwość trafienia na oszusta. Charakteryzują się oni bardzo atrakcyjnymi ofertami w przystępnych, a wręcz niskich cenach. Jeżeli dodatkowo taka osoba prosi o logowanie się na stronach internetowych, albo o wpłacanie pieniędzy przez internet, to na pewno nie jest prawdziwy agent nieruchomości. Aby uniknąć nieprzyjemności, lepiej sprawdzić na początku, czy dana firma jest godna zaufania. Można w tym celu wykorzystać Centralny Rejestr Pośredników w Obrocie Nieruchomościami Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Bez komplikacji można tam znaleźć wybranego agenta nieruchomości i sprawdzić, czy posiada licencję. Aby następnie ze spokojną głową powierzyć mu sprzedaż lub wynajem mieszkania.

Posts created 72

Dodaj komentarz

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top