Drabina aluminiowa

Drabiny – niezbędne zaopatrzenie każdego magazynu

Dobrze zorganizowany magazyn musi zapewnić odpowiednie warunki do przechowywania towarów oraz możliwość łatwego i szybkiego umieszczania ich na odpowiednich miejscach lub pobierania do wydania. Aby procesy obsługi mogły przebiegać sprawnie, należy dobrać wyposażenie dopasowane do przechowywanych w magazynie towarów m.in. meble magazynowe, wózki transportowe, drabiny (np. drabiny aluminiowe), a także pojemniki i nadstawki paletowe. Na rynku dostępne są produkty z różnych półek cenowych. Czy zawsze warto kupić najtańsze wyposażenie do magazynu? Można prześledzić to na przykładzie drabin aluminiowych i stalowych.

Czym charakteryzują się dobre drabiny aluminiowe?

Aluminium jest materiałem, który jest odporny na działanie warunków atmosferycznych. Drabiny aluminiowe mogą więc być użytkowane nawet w trudnych warunkach (duża wilgotność powietrza albo niska temperatura) bez obawy, że zniszczy je korozja. Nie wymagają specjalnych zabiegów, by ich wygląd przez wiele lat był estetyczny.

Drabiny aluminiowe są lekkie, a przez to ich przeniesienie lub przeciągnięcie na inne miejsce nie wymaga dużego wysiłku. Dobre właściwości konstrukcyjne aluminium umożliwiają wykonanie zarówno drabin magazynowych składanych, jak i stałych podestów.

Na jakie właściwości drabin stalowych warto zwrócić uwagę?

Stal jest materiałem dość tanim i łatwym w obróbce. Drabiny stalowe to najczęściej konstrukcje z kształtowników lub zamkniętych profilów, które zostały ze sobą połączone spawem lub odpowiednimi śrubami. Stal jest podatna na korozję. Aby drabina jak najdłużej zachowała swoje pierwotne właściwości, należy zastosować zabezpieczenie antykorozyjne. Można w tym celu wykorzystać malowanie farbą, malowanie proszkowe albo ocynkowanie całej konstrukcji. Zabiegi konserwatorskie należy powtarzać, co zwiększa koszty użytkowania.

Drabiny stalowe są dużo cięższe niż drabiny aluminiowe, dlatego zmiana ich położenia wymaga użycia zdecydowanie większej siły. Niektóre modele mogą charakteryzować się też dzięki temu większą nośnością niż drabiny aluminiowe.

Porównanie cen drabin aluminiowych i drabin stalowych

Jeżeli będziemy porównywać drabiny o podobnych konstrukcjach i parametrach, to drabiny aluminiowe będą droższe. Różnica może wynosić od ok. 20% do nawet 50%. Przykładowo drabina aluminiowe 8-stopniowa to wydatek rzędu ok. 370 zł, podczas gdy wersja stalowa kosztuje ok. 250 zł.

Jeżeli jednak uwzględni się komfort użytkowania i brak konieczności konserwacji, to drabiny aluminiowe są bardziej ekonomicznym rozwiązaniem.

Bez względu na wybór modelu i materiału, z którego został wykonany, należy zawsze upewnić się, czy drabina posiada odpowiednie atesty i certyfikaty. Bezpieczeństwo podczas pracy jest najważniejsze, a oszczędności poczynione jego kosztem mogą skończyć się tragicznie.

Posts created 61

Dodaj komentarz

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top