Elektryczny wózek ciągnikowy

Ciągniki akumulatorowe- rodzaje oraz przeznaczenie

Wózki ciągnikowe to jedne z najbardziej popularnych urządzeń, które są powszechnie wykorzystywane w takich miejscach jak magazyny. Są sprytne, poręczne i niezwykle zwrotne, dzięki czemu praca wykonywana przy ich użyciu jest bardzo efektywna. Ich główną rolą jest przenoszenie palet z różnorodnym ładunkiem, jak również składowanie towaru. Co więcej, stanowią nieocenioną pomoc w przypadku przenoszenia ciężkich towarów w poziomie. Jakie możemy wyróżnić rodzaje ciągników akumulatorowych? Do jakich prac są wykorzystywane?

Krótka charakterystyka wózków ciągnikowych 

Wózki ciągnikowe są to pojazdy transportu bliskiego. Ich głównym zadaniem jest pomoc podczas przemieszczania ładunków na krótkim dystansie. Nietrudno się także domyślić, że ciągnik akumulatorowy ciągnie za sobą przewożone przedmioty. Może się to odbywać na dwa sposoby- możemy dopiąć do naszej maszyny naczepę, bądź przyczepki. Dzięki temu, podczas wykonywania jednej czynności, jesteśmy w stanie w niezwykle efektywny i sprawny sposób relokować dużą ilość ładunków. Nic więc dziwnego, że wózki ciągnikowe cieszą się ogromną popularnością od wielu lat wśród szerokiego grona odbiorców.

Rodzaje ciągników akumulatorowych

 W celu dopasowania do indywidualnych potrzeb każdego 

 użytkownika, wyróżnić możemy następujące rodzaje wózków ciągnikowych:

– wózki jezdniowe naładowane,

– ciągniki akumulatorowe,

– tzw. modele do zadań specjalnych.

Wózki jezdniowe naładowane są dedykowane do przewożenia ładunków w obrębie wewnątrzzakładowym, także na dłuższe dystansie. Wyposażone zostały w specjalną platformę, która jest integralną część konstrukcji.

Ciągniki akumulatorowe to sprzęt, do którego doczepiane są naczepy czy przyczepki, a ich liczbę i rodzaj można dowolnie modyfikować. Są zwrotne i mają dużą siłę uciągu. 

Pojazdy transportu bliskiego do tzw. zadań specjalnych, przeznaczone są do najbardziej wymagających warunków. Mogą posiadać np. większe koła pneumatyczne. 

Przeznaczenie ciągników akumulatorowych

Ciągniki akumulatorowe są powszechnie wykorzystywane zarówno w magazynach, jak i typowych centrach logistycznych. To także powszechne narzędzia pracy w zakładach produkcyjnych o różnym profilu działalności. Wózki ciągnikowe są niezwykle przydatne podczas wykonywania wielu prac. Dla przykładu, przy ich użyciu możemy przenieść elementy wykorzystywane w procesie wytwórczym pomiędzy różnymi ciągami fabrycznymi, bądź na konkretny magazyn. Podkreślić należy, że wózki ciągnikowe są narzędziami pracy, które doskonale spiszą się zarówno wewnątrz budynków, jak i na terenie otwartym. To sprawia, że napotkać można je w bardzo wielu, różnorodnych przedsiębiorstwach, które cenią sobie przede wszystkim najwyższą jakość i wygodę wykonywanej przez siebie pracy. To także rozwiązanie, które generuje oszczędność czasu i pieniędzy. 

Posts created 68

Dodaj komentarz

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top