Mieszkanie z rynku pierwotnego

Co należy wziąć pod uwagę przy zakupie nieruchomości z rynku pierwotnego?

Wszystko zależy od preferencji klienta. Najpierw musimy zdecydować, czy szukamy mieszkania na rynku pierwotnym, czy wtórnym. Jeśli nie chcemy kupować użytkowanego wcześniej lokalu i stawiamy na zakup nowego, trzeba przemyśleć wiele rzeczy, aby zdecydować, co nas interesuje i jak wybrać najlepszą ofertę mieszkania od dewelopera.

Cena za zakup mieszkania

Każdy chciałby mieszkać w luksusowym domu, musimy jednak liczyć się z rzeczywistością. Mniej więcej należy więc określić, ile pieniędzy maksymalnie jesteśmy w stanie wydać, by kupić nowy lokal. Jeśli zamierzamy kupować mieszkanie na raty, musimy odwiedzić bank (lub kilka) i dowiedzieć się, jaką mamy zdolność kredytową. Znając swoje możliwości finansowe, spokojnie możemy zacząć zastanawiać się nad naszymi preferencjami.

Co wziąć pod uwagę, szukając nowego mieszkania?

Sprawą pierwszej wagi jest metraż mieszkania oraz ilość pokoi. Jeśli to mieszkanie na długie lata, trzeba popatrzeć na problem z perspektywy rozwoju rodziny. Czy rodzina będzie się powiększać, czy pojawią się w niej dzieci itd. Kolejna bardzo istotna rzecz to lokalizacja. To sprawa niezmiernie ważna zwłaszcza w dużych miastach. Warto wziąć pod uwagę odległość od centrum, skomunikowanie z centrum miasta. Istotne jest, gdzie pracujemy. Nie ma sensu szukać mieszkania na drugim końcu miasta, a następnie codziennie tracić czas na stanie w korkach.

Preferencje klienta

Kolejna sprawa to jasno sprecyzowany cel. Musimy postawić sobie pytanie, czy chcemy mieszkać w centrum lub blisko centrum, czy też odwrotnie, poszukujemy mieszkania na obrzeżach miasta, aby uciec od miejskiego hałasu. Istotne jest, czy poszukujemy ciszy i kontaktu z przyrodą. Wtedy należy się zorientować, czy w pobliżu inwestycji deweloperskiej jest park lub lasek miejski. Jeśli mamy lub planujemy mieć dzieci, ważną sprawą będzie infrastruktura – odległość od żłobka, przedszkola, szkoły, place zabaw. Gdy przemyśleliśmy już sprawę otoczenia, warto skupić się na samym mieszkaniu.

Wybór piętra

To sprawa bardzo indywidualna. Niektórzy ludzie lubią mieszkać wysoko, by z okien własnego mieszkania mieć widok na panoramę miasta. Ci, którzy boją się wysokości, postawią na mieszkanie na niższych piętrach. Ludzie starsi często poszukują mieszkania na parterze, ze względu na postępujące problemy z poruszaniem się. Dla wszystkich, którzy wybiorą wyższe piętro, istotne jest, czy w lokalu jest winda.

Strona świata

Jeśli klient poszukuje mieszkania nasłonecznionego, najlepiej, by okna jego lokalu wychodziły na południe lub zachód. Ważna jest również obecność i rozmiary balkonu. Jeśli chcemy mieć w domu trochę odpoczynku od słońca, poszukajmy lokalu z choć jednym oknem wychodzącym na północ.

Wybór dewelopera

Po obejrzeniu wielu ofert na stronach internetowych i dokonaniu wstępnej selekcji warto dowiedzieć się czegoś o deweloperze. Poczytać opinie, porozmawiać z ludźmi na temat jego solidności i uczciwości. A później – oglądać place budowy i plany zagospodarowania, by w końcu wybrać to jedno wymarzone, najlepsze. I czekać na dzień, gdy będzie można to wymarzone gniazdko zacząć urządzać.

Posts created 68

Dodaj komentarz

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top