Projektant wnętrz. Projektowanie łazienki i garderoby - na co zwrócić uwagę?

Wykończenie łazienki i garderoby – na jakie elementy zwrócić uwagę?

Warto poświęcić czas na wybór nawet często lekceważonych części wyposażenia, takich jak kosz na pranie i wieszaki stojące.
Urządzanie łazienki i garderoby nie powinno ograniczać się tylko do podejmowania decyzji o kolorze płytek i ścian, wyboru urządzeń sanitarnych, czy rodzaju użytych szaf. Elementy uznawane przez wiele osób za drugorzędne na przykład kosz na pranie i wieszaki stojące również mają istotne znaczenie. Wpływają one na wygodę korzystania z danego pomieszczenia, ale mogą również stanowić część jego wystroju. Dlatego przed rozpoczęciem inwestycji warto dowiedzieć się, na jakie szczegóły zwracać uwagę.

Wybór odpowiedniego oświetlenia

W obu tych pomieszczeniach istotny jest rodzaj zastosowanych lamp. Ma on bowiem wpływ zarówno na poprawność nałożenia makijażu, dokładność golenia, jak i dobór pasujących do siebie kolorów ubrań. Najlepsze do wykonywania tych czynności będzie światło zbliżone barwą do naturalnego, czyli tego emitowanego przez słońce. Dzięki jego zastosowaniu kolory makijażu i ubrań będą wyglądać tak samo w domu i na zewnątrz, co pozwoli na uniknięcie niemiłych niespodzianek. Natomiast jeżeli chcemy odprężyć się podczas gorącej kąpieli, warto zastanowić się nad instalacją drugiego rodzaju lamp dających ciepłe, żółte światło. Taka barwa sprawi, że łazienka stanie się bardziej przytulna.

Każdy element ma znaczenie

Jak zostało wspomniane we wstępie, nawet przedmioty uznawane za mało istotne mają wpływ na odbiór danego pomieszczenia. Podczas wyboru kosza na pranie istotna jest oczywiście jego praktyczność. Powinien on umożliwiać łatwe wkładanie i wyciąganie brudnych ubrań oraz posiadać pojemność dostosowaną do ilości domowników. Jednak, o czym wiele osób zdaje się nie wiedzieć, może on pełnić także funkcję dekoracyjną. W sklepach dostępnych jest wiele modeli koszy wykonanych nie tylko z tworzyw sztucznych, ale także z drewna, metalu i bambusa. Dlatego możliwe jest znalezienie odpowiedniego modelu dla każdego rodzaju łazienki. Podobnie wygląda sytuacja ze stojącymi wieszakami w garderobie. Z jednej strony powinny być one praktyczne i zabezpieczać ubrania przed gnieceniem się, z drugiej warto dopasować je do stylu pomieszczenia.

Akcesoria jako dopełnienie wnętrza

Kropką nad i każdego projektu są jego najmniejsze elementy, czyli akcesoria. Modny zegar na ścianie garderoby lub mydelniczka o fantazyjnym kształcie w łazience mogą dodać tym miejscom charakteru. Tym bardziej że w przypadku małych przedmiotów można pozwolić sobie na bardziej odważny design bez ryzyka przesady. Dlatego warto zastanowić się jaki styl ma dane wnętrze i jakie akcesoria mogą go jeszcze bardziej podkreślić.

Posts created 68

Dodaj komentarz

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top