Wynajem drabin i rusztowań

Sprzęt budowlany – lepiej wynająć czy kupić?

To pytanie zadają sobie zarówno amatorzy remontów, jak i właściciele firm budowlanych. Wybór odpowiedniego rozwiązania zależy w głównej mierze od rodzaju sprzętu, zastosowania czy specyfiki pracy, jaką chcemy wykonać przy jego użyciu. 

Wynajem sprzętu budowlanego

Wynajem wiąże się przede wszystkim z brakiem konieczności inwestowania dużych pieniędzy. Ta forma sprawdzi się w szczególności w przypadku małych i średnich firm, gdzie możliwości inwestowania gotówki jest naprawdę dużo. Majsterkowicze i osoby prywatne samodzielnie remontujące swoje domy, bez wątpienia skorzystają, wybierając najem. W przypadku jednego projektu nie opłaca się kupować sprzętu – w końcu po skończonej pracy, prawdopodobnie przez długi czas leżałby nieużywany w garażu. Kolejna grupa osób, która powinna rozważyć najem zamiast kupna to wykonawcy prac remontowych, które odbywają się z dala od magazynu/siedziby firmy. Często przewóz dużego sprzętu np. rusztowań, wiąże się nie tylko z problemami natury logistycznej, taki transport może być nieopłacalny finansowo – czego konsekwencją będą straty, lub porzucenie zlecenia. Rozwiązaniem w takiej sytuacji okaże się wynajem rusztowań od lokalnej firmy, dzięki temu skutecznie pomniejszymy wysiłek, jaki należy włożyć  w przewóz materiałów. 

Zalety najmu sprzętu budowlanego: 

  • Brak konieczności inwestowania dużych pieniędzy 
  • Łatwiejsza organizacja placu budowy 
  • Oszczędność czasu 
  • Różnorodność dostępnego  sprzętu, np. wynajem drabin, rusztowań 
  • Korzystanie ze sprzętu, który jest potrzebny na „już” tylko w jednym projekcie
  • Sprzęt, który oferują wypożyczalnie, przed transakcją jest dokładnie sprawdzany, dzięki temu mamy pewność, że będzie on gotowy do pracy.
  • Nie trzeba tracić powierzchni magazynowej na przechowywaniu sprzętu.

Wynajem sprzętu nie jest pozbawiony wad, naturalnie o pożyczony sprzęt należy dbać – zazwyczaj wynajmujący odpowiada finansowo za ewentualne uszkodzenia. Przed wynajmem sprzętu remontowego, warto zweryfikować jego dostępność w interesujących nas terminach. 

Kiedy warto kupić sprzęt budowlany?

Zakup sprzętu budowlanego okaże się lepszym rozwiązaniem dla firm, które mają stosunkowo dużo zleceń. Mając w posiadaniu własny sprzęt, firma staje się bardziej niezależna. Niepopularny, wyspecjalizowany sprzęt nie zawsze jest dostępny w wypożyczalniach, a w przypadku zakupu nie trzeba martwić się o jego dostępność w interesujących nas terminach. 

Zalety zakupy sprzętu budowlanego:

  • Niezależność
  • Sprzęt  dostępny w każdej chwili 
  • Zakup dokładnie takiego sprzętu, jaki jest potrzebny w firmie
  • Długoterminowa oszczędność – zakup po czasie się zwróci 

Największą wadą posiadania sprzętu na własność, jest bez wątpienie konieczność jego przechowywania, organizacja transportu na plac budowy i formalności np. związane z zawarciem ubezpieczenia przed kradzieżą.

Posts created 75

Dodaj komentarz

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top