Drabina aluminiowa

Najbardziej przydatne akcesoria do drabin

Czy kiedykolwiek znalazłeś się na szczycie drabiny, próbując trzymać więcej niż jedno narzędzie i starając się utrzymać równowagę? Oto lista najlepszych akcesoriów do drabin aluminiowych, które ułatwią Ci pracę i sprawią, że pomyślisz: „Dlaczego nie wiedziałem o tym akcesorium dużo wcześniej?”

Mata antypoślizgowa pod drabinę

Maty zapewniają doskonałą równą powierzchnię i przyczepność do pracy w dowolnym miejscu i na dowolnej powierzchni. Nawet jeśli jesteś na zewnątrz na nierównym terenie lub wewnątrz na śliskiej powierzchni kafelków. Maty te są szczególnie przydatne, gdy używasz drabiny aluminiowej samodzielnie. Idealnie byłoby, gdyby na dole drabiny zawsze stał ktoś, kto mógłby ją podeprzeć. Jeśli jednak nie jest to możliwe, wówczas maty te są alternatywą, aby zapewnić przyczepność drabiny i bezpieczeństwa. Kolejną zaletą mat jest fakt, że mogą być stosowane na każdej powierzchni i nie zajmuje dużo miejsca, więc łatwo mieszczą się do samochodu.

Platforma schodowa

Jest to bardzo przydatny gadżet. Zapewne wiele razy zdarzyły Ci się problemy z utrzymaniem balansu na drabinie, przez co obciążane są łydki, które muszą podjąć dodatkowy wysiłek. Platformę schodową można umieścić na dowolnym szczeblu drabiny. Pozwala ona zrelaksować mięśnie nóg, pozwalając na wygodniejszą i dłuższą pracę na drabinie, bez zbędnego wysiłku. Platforma tworzy solidną powierzchnię, na której można stanąć – co daje większą równowagę i mniejsze napięcie ciała. Pełni również funkcję użytecznej półki!

Uchwyty na drabinę

Jakie akcesoria do drabin aluminiowych są polecane? Kolejnym z nich sąuchwyty, które mogą być przymocowane do prawie każdego rodzaju ściany (nawet drewnianej ściany, jeśli chcesz umieścić je w szopie). Opakowanie zazwyczaj zawiera dwa uchwyty – które są idealne do przechowywania przeciętnej wysuwanej drabiny o długości 2-5 metrów. Uchwyty są dość głębokie, więc nawet jeśli masz podwójną drabinę lub nawet potrójną drabinę, zmieści się ona na wspornikach. Istnieje tona różnych marek i modeli uchwytów na drabiny. Warto przeczytać recenzje, aby zdecydować, które uchwyty są aktualnie najwyższej jakości, w najlepszej cenie.

Hak do zawieszania narzędzi lub wiaderek z farbą na drabinę

Hak może zazwyczaj utrzymać do 10 kilogramów wagi, więc jest idealny do zaczepienia dużej puszki farby. Haki znacząco ułatwiają pracę, ponieważ nie jest koniecznie ciągłe wchodzenie i schodzenie z drabiny, aby przynieść na górę niezbędne narzędzia.  Jest to również idealne rozwiązanie do zaczepiania ciężkich narzędzi w przerwach między kolejnymi użyciami, jak wiertarki lub młotki.

Gumowa stopka ochronna do drabiny 

Dość często gumowe stopki ochronne nie są dołączone do drabiny i zazwyczaj są tańsze do kupienia osobno niż w cenie łączonej z drabiną. Jeśli Twoja drabina ma być używana na trawie, to prawdopodobnie nie będziesz potrzebował tego akcesorium. Jeśli jednak drabina być używana na innych powierzchniach, takich jak beton, płyty, tarasy lub płytki, to z pewnością trzeba będzie chronić podłogę przed spiczastą podstawą drabiny.

Posts created 72

Dodaj komentarz

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top