telefon upadł na piasek na plaży uszkodzony telefon

Jak zabezpieczyć swój telefon komórkowy przed uszkodzeniami mechanicznymi?

Współcześnie produkowane telefony komórkowe zawierają w sobie znacznie więcej funkcji niż dzwonienie oraz wysyłanie wiadomości tekstowych. W dzisiejszym świecie pełnią rolę przenośnego komputera, umożliwiającego swobodną pracę niezależnie od aktualnego położenia. Niestety wraz ze wzbogaceniem zawartości smartfonów, zwiększyła się także ich wrażliwość na uszkodzenia mechaniczne. Upadek z niewielkiej wysokości może skończyć się szeregiem rys, bądź co gorsza, pękniętym wyświetlaczem. Jak zabezpieczyć swój telefon komórkowy przed uszkodzeniami mechanicznymi?

Etui podstawowym zabezpieczeniem

Rynek akcesoriów zabezpieczających smartfona przed uszkodzeniami mechanicznymi uległ znacznej ekspansji na przestrzeni ostatnich lat. Podstawowym wyposażeniem pozostaje jednak etui na telefon, gwarantujące skuteczną ochronę w przypadku upadku. W sklepach dostępne są m.in. obudowy:

  • plastikowe
  • silikonowe
  • skórzane
  • z klapką
  • brokatowe
  • z grawerem
  • z tworzywa TPU i PC

Każdy z wyżej wskazanych egzemplarzy gwarantuje nie tylko odpowiednie zabezpieczenie tylnej powierzchni telefonu – wystające ramki skutecznie chronią również wyświetlacz w kontakcie z podłożem. Współcześnie produkowane etui znacznie obniżają ryzyko zalania, ograniczając możliwość dostania się wody do mikrofonu bądź gniazda ładowania.

Którą obudowę wybrać?

Każdy z wyżej wymienionych egzemplarzy niesie ze sobą poszczególne zalety i wady, jednak które etui gwarantuje najlepszą ochronę? Jeżeli chodzi o wytrzymałość, najlepszym rozwiązaniem będzie ostatni rodzaj w powyższym zestawieniu. Materiały termoplastycznego poliuteranu oraz poliwęglanu wykorzystywane są w produkcji tzw. pancernej obudowy, odznaczające się szczególnymi ramkami zabezpieczające newralgiczne punkty smartfona.

Innym skutecznym rozwiązaniem jest obudowa skórzana z klapką, którego podstawową zaletą jest odpowiednie zabezpieczenie telefonu zarówno z tyłu, jak i z przodu. W przypadku, w którym żadne z wyróżnionych etui nie przypadnie Ci do gustu, warto wyposażyć się w tradycyjny egzemplarz plastikowy bądź silikonowy, zwiększający bezpieczeństwo Twojego smartfona.

Szkło hartowane czy folia ochronna?

Innym sposobem skutecznego zabezpieczenia smartfona przed uszkodzeniami mechanicznymi jest ochrona wyświetlacza. W tym celu najczęściej stosuje się w zależności szkło hartowane bądź folię ochronną, jednak które rozwiązanie jest skuteczniejsze? Druga z wyżej wskazanych opcji jest znacznie bardziej odporna na uszkodzenia powstałe w wyniku upadku. Dodatkowo, szkło nie wpływa na zmianę barw bądź przejrzystość wyświetlacza, w perfekcyjny sposób dopasowując się do jego gabarytów.

Folia ochronna odznacza się niższą ceną, jednak kosztem utrudnionego montażu na telefonie wymagającego sporej ilości precyzji. Z powodzeniem ochroni ona urządzenie przed zarysowaniem, jednak w przypadku upadku z większej wysokości może okazać się nieskuteczna.

Skorzystaj z ubezpieczenia

Jedną z nieoczywistych form ochrony smartfona przed uszkodzeniami mechanicznymi jest zakup ubezpieczenia. Z takiego rozwiązania chętnie korzystają przede wszystkim posiadacze droższych egzemplarzy, dla których priorytetem jest poczucie bezpieczeństwa.W przypadku, w którym uszkodzeniu ulegnie obudowa, wyświetlacz bądź jeden z podzespołów smartfona, warto zdecydować się na naprawę w jednym z serwisów telefonów Warszawa, gwarantujących najwyższą jakość świadczonych usług. Naprawa w salonie cieszącym się szeregiem pozytywnych opinii będzie procesem sprawnym i bezproblemowym. Korzystając z usługi wymiany wyświetlacza Piaseczno, otrzymujesz produkt odznaczający się sprawnym funkcjonowaniem w każdym aspekcie!

Posts created 72

Dodaj komentarz

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top